Blog

Kavacık’ta Otağtepe Fatih Korusu yanı başında şehrin merkezinde muhteşem boğaziçi manzarasına sahip iki köprüyüde tepeden gören deniz, doğa ve tarihi atmosferiyle iç içe bir mekan. Yaklaşık 2.5 dönümlük geniş bir alana sahip ve yaklaşık 600 kişilik kapasitesi bulunmaktadır.
Ayrıca Otağtepe, Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fetih hazırlıklarını bu tepede yapmış ve Otağ-ı Hümayunu’ nu bu tepede kurmuştur. Fatih Sultan Mehmet Han’ın şahlanmış at üzerinde ki siluetine benzeyen tarihi iki ağaçta burada bulunmaktadır.
Otağtepe Cafe’de sevdiklerinizle değerli anlar yaşayıp, eşsiz lezzetlere sahip Otağ Serpme Kahvaltınızı semaver eşliğinde yapabilirsiniz. Serpme kahvaltısı içeriğinde Yöresel Peynir ve Kahvaltı Çeşitleri yanında Sigara Böreği, Patates Tava, Menemen, Sahanda Yumurta veya Omlet ve Demlik Semaver Çay servisi bulunmaktadır.
Otağtepe Cafe’de ; cafe, restaurant, özel davet ve organizasyon alanları, çocuk parkları özel hizmet alanları ve geniş bir otoparkı bulunmaktadır.

Lezzetli bir kahvaltıdan sonra Otağtepe Cafe’de bulunan Tarihi Ağacı görmeyi, Otağtepe Fatih Korusunu ziyaret etmeyi ve muhteşem boğaz manzarasında fotoğraf çektirmeyi unutmayın!